Aktywny spacer w wózkiem

Jesteś szczęśliwą mamą ale w nawale matczynych obowiązków brakuje ci czasu na trening? Zobacz jak możesz ćwiczyć będąc na spacerze ze swoim maluszkiem. Szybki marsz z wózkiem w połączeniu z zestawem prostych ćwiczeń pomoże ci wrócić do wagi i sylwetki sprzed ciąży!

Trening z wózkiem nie musi być tylko nudnym spacerem. Należy przeplatać go seriami ćwiczeń wzmacniających i rozciągających. Pamiętajmy, że tak jak przed każdą inną formą aktywności fizycznej, tak i teraz aktywny spacer powinien rozpocząć się rozgrzewką. Następnie dobrze jest zrobić trochę ćwiczeń kardio oraz ćwiczeń wzmacniających, a na koniec dołączyć ćwiczenia rozciągające i wyciszające.

Dobrze jest do takich zajęć zorganizować się w większej grupie. Nie raz chodząc po parku, dziesiąty raz po drodze mijamy inne, znudzone mamy. Warto zaczepić je i zachęcić do wspólnego treningu. Najlepiej też poszukać zorganizowanych zajęć dla kobiet z wózkami, które prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów.

W moim mieście skrzyknęłam kilkanaście dziewczyn, które tak jak ja pałętały się bez celu na codziennych spacerach i teraz raz w tygodniu będziemy spotykać się i ćwiczyć razem. Zobaczcie ile daje nam to radości.

Należy pamiętać, że ćwiczenia te kierowane są głównie dla młodych mam (lecz nie wykluczamy tatusiów), których ciało przez wiele miesięcy najpierw przygotowywało się do porodu a teraz powoli wraca do swojej wcześniejszej formy. Ćwiczenia nie mogą być zbyt obciążające bowiem każda mama w innym tempie wraca do formy.

Spróbuj i zamień swój spacer na aktywny trening!

Źródło: Potrafiszschudnac.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Apple Watch Series 2 - najdokładniejszy tracker fitness Tak ćwiczą sławne modelki Dlaczego ćwiczenia na pusty żołądek pozwalają spalić więcej tłuszczu? Jak się ubrać na siłownię? Przegląd wygodnych dresów męskichMATERIAŁ SPONSOROWANY Tak znana trenerka zmieniła się w ciągu 4 lat. "Nie wierzę, że to ja" Rozgrzewka ważnym elementem treningu. Spróbuj tych ćwiczeń odcinka piersiowego Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud. Zdrowe stawy i prosta sylwetkaMATERIAŁ SPONSOROWANY Jak wyszczuplić uda bez rozrostu mięśni? Prosty sposób na wysmuklenie ud Bieganie w zimie – jak ćwiczyć na bieżni elektrycznej, żeby schudnąć?MATERIAŁ SPONSOROWANY Ćwiczenia na szczupłe uda i łydki - oto 4 ćwiczenia pilates Ćwiczenia na spalanie tłuszczu w domu. Domowy trening dla początkujących "Nie pozwól koronawirusowi na przerwanie treningów". Jeanette Jenkins motywuje do ćwiczeń

Popularne w tym tygodniu:

"Fajna ta Amazonka na ramieniu". Polak straszy rywali Przybyła, zobaczyła, zwyciężyła. Tak Polka pożegnała się z Maltą "Gruby jednak na bramkę". Mistrz Polski rozbawił internautów Po ciąży wróciła na siłownię. Zdradziła, co się zmieniło